Loxon Max – nowa odsłona preparatu na wypadanie włosów

Wraz ze zmianą nazwy preparatu Loxon 2% na Loxon Max pojawiła się nowa reklama telewizyjna, w której to młody i przystojny mężczyzna opowiada o roli genów w życiu człowieka. Mówi z sensem – nie mogę zaprzeczyć. To właśnie od nich w głównej mierze zależy nasz wygląd. Zresztą pewnie niejednokrotnie słyszałeś:

 • no wykapany tatuś!

O ile odziedziczenie wysokiego wzrostu może być powodem do zadowolenia, tak łysienie – niekoniecznie.

Łysy ojciec, łysy syn

Mężczyźni, których ojcowie łysieją muszą się liczyć z większym prawdopodobieństwem utraty włosów, niż Ci których rodziciele mogą pochwalić się bujną czupryną. W grupie podwyższonego ryzyka znajdują się również panowie, którzy zmagają się z problemem genetycznie podwyższonego poziomu testosteronu. Nadmiar tego hormonu uszkadza mieszki włosowe i powoduje ich nadmierne wypadanie.

Włosy można odzyskać

Oczywiście cudów nie ma, ale jest Loxon Max  oraz wiele innych preparatów wspomagających walkę z łysieniem plackowatym, androgenowym czy nadmiernym wypadaniem włosów. Czy dzięki nim jesteśmy w stanie ocalić naszą czuprynę od zapomnienia? Sprawdźmy. Na warsztat weźmiemy wspomniany Loxon Max oraz oraz preparat konkurencyjnej firmy – Profolan. Odmienna formuła, odmienne działanie. Który z nich jest skuteczny? Zaczynamy!

Loxon Max

Produkt polecany kobietom i mężczyznom zmagającym się z łysieniem androgenowym. Posiada postać wygodnego w użyciu płynu przeznaczonego do stosowania na skórę głowy.

Działanie:

 • zapobiega łysieniu typu męskiego
 • pobudza porost włosów
 • wzmacnia mieszki włosowe

Skład:

Substancją czynną preparatu Loxon Max jest minoksydyl – organiczny związek chemiczny będący pochodną pirymidyny. Kiedyś stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, dzisiaj niweluje problem nadmiernego wypadania włosów. Wykazuje silne działanie stymulujące – wzmacnia mieszki włosowe oraz zapobiega ich miniaturyzacji. Efekt? Pojawienie się tzw. baby hair, czyli krótkich włosów tuż przy linii czoła.

Gdzie kupić i w jakiej cenie?

Preparat  Loxon Max kupisz zarówno w aptece, jaki w drogerii. Cena? Bardzo przystępna. Około 30 zł za opakowanie (60 ml).

Jak stosować?

1 ml roztworu Loxon Max rozprowadzić na skórze głowy – najlepiej dwa razy na dobę (co 12 h)

Opinie

Loxon Max to preparat, który budzi skrajne emocje. Jak działa? Czy działa? Czy wywołuje skutki uboczne?Towarzyszące mu kontrowersje wynikają przede wszystkim ze sprzeczności jego funkcjonowania.

 • Pomaga, ale skutki uboczne które wywołuje przewyższają pozytywne efekty

Konsumenci skarżą się na:

 • nadmierne wysuszenie skóry głowy
 • uciążliwy świąd i pieczenie
 • chwilowe efekty – po odstawieniu preparatu, problem powraca
 • pojawienie się dodatkowego owłosienia, np. na skórze twarzy

Profolan

Profolan to preparat konkurencyjnej firmy, który od środka Loxon Max różni się praktycznie wszystkim. Ma całkowicie odmienny skład, formułę oraz działanie.

Działnie:

To profesjonalna kuracja przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn zmagających się z łysieniem plackowatym lub androgenowych. Aczkolwiek wśród tych zmagających się z sezonowym wypadaniem włosów również się sprawdzi.

 • stymuluje porost włosów
 • wzmacnia cebulki włosowe
 • blokuje DHT
 • usuwa źródło problemu nadmiernego wypadania włosów

Skład:

Skład preparatu Profolan bazuje na innowacyjnej formule Grow3, która została opracowana przez najwyżej klasy trychologoów. Opiera się ona na naturalnych składniach roślinnych, dobranych w odpowiednich stężeniach – takich, które przyniosą możliwe jak najlepsze efekty w stosunkowo krótkim czasie – pierwsze zauważycie już po miesiącu!

Gdzie kupić?

Tabletki Profolan można kupić tutaj. Koszt miesięcznej kuracji wynosi 199 zł. To naprawdę niewiele w stosunku do korzyści płynących z ich stosowania.

Jak stosować?

Dwie kapsułki dziennie popić dużą ilością wody.

Opinie

Profolan zbiera bardzo dobre opinie. Mężczyźni chwalą go za szybkość działania, prostotę stosowania oraz trwałe efekty! Dożywotnia kuracja nie wchodzi w grę! Profolan namierza źródło problemu łysienia, a następnie usuwa je bezpowrotnie! Warto również wspomnieć o tym, że nie wywołuje skutków ubocznych – jest łagodny dla naszego żołądka.

Podsumowanie

Loxon Max czy Profolan? Odpowiedź może być tylko jedna: Profolan! 

 

 

Dodaj komentarz