Częste mycie głowy, a wypadanie włosów…

jak_myc_wlosy_zeby

Jako ogólną zasadę przyjęło się, że włosy powinno się myć co drugi dzień. Wynika to z czasu, który potrzebny jest  naszemu organizmowi na wyprodukowanie sebum. To właśnie ono zapewnia skórze miękkość  oraz tworzy barierę ochronną antybakteryjną i przeciwgrzybiczną dla włosów i skóry głowy. Ważne jest także czym myjemy włosy i jak je suszymy. Do częstego mycia włosów należy używać delikatnych szamponów. Nie wysuszają one nadmiernie skóry głowy i nie otwierają łuski włosów. Ważne też jest  aby osuszać włosy delikatnie ręcznikiem, ponieważ zbyt mocne wycieranie może je uszkodzić w sposób mechaniczny. Wtedy to za wypadanie włosów nie jest odpowiedzialne osłabienie cebulek, a z uwrażliwienie włókna włosa. Nieodpowiednia pielęgnacja powoduje osłabienie mieszka włosowego, nadmierne wysuszenie skóry głowy oraz łamliwość włosów. W rezultacie zmniejsza gęstość fryzury.

file.mezczyznaWłosy  mogą wypadać od zbyt częstego mycia. Jeśli istnieje konieczność częstszego mycia włosów , należy pamiętać o tym aby skonsultować z dermatologiem rodzaj szamponu, który należy stosować. W przypadku, gdy szampon lub samo osuszanie włosów jest nieodpowiednie , ulegają one osłabieniu. Włosy należy bardzo delikatnie odsączać włosy ręcznikiem i nie suszyć zbyt gorącym powietrzem. Nie powinno się też zbyt często używać prostownicy jeśli włosy są dłuższe. A jeśli już jej używamy, należy używać produktu do stylizacji zabezpieczającego przed źródłem ciepła. Nie jest też wskazane wychodzenie z włosami wilgotnymi z domu. Zbyt niska temperatura w połączeniu z wilgocią dodatkowo osłabia cebulki włosów i skórę głowy. Jeżeli dobrze dobierzemy produkty do pielęgnacji włosów i nie zostaną one osłabione podczas suszenia i modelowania to nie powinno to spowodować nadmiernego wypadania. Dlatego tak ważny jest indywidualny dobór kosmetyków do danego rodzaju włosów i skóry głowy. Daje to gwarancję bezpiecznego ich stosowania.

mycie-włosow-w-miekkiej-wodziePonieważ kosmetyki profesjonalne są o wiele mocniejsze niż te z drogerii, więc źle dobrane, mogą czasem bardziej zaszkodzić niż pomóc. Nie ma idealnej recepty na piękne i zdrowe włosy dla wszystkich. Dlatego nie bójcie się pytać swojego fryzjera o odpowiednie dla siebie kosmetyki. Wykona on profesjonalną diagnozę i udzieli wam wyczerpującej odpowiedzi na wasze pytania. Podpowie również jak dbać o włosy na co dzień i jak je układać ponieważ jest to zawsze bardzo indywidualna kwestia.

Dodaj komentarz